Forumul cititorilor blogului SACCSIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forumul cititorilor blogului SACCSIV

Ortodoxie, Noua Ordine Mondiala, istorie


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

ce avem de facut?

+6
fane
Ostrov
BMihai
D-FENS
asd.sCuM
danastefan
10 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26ce avem de facut? - Pagina 2 Empty Re: ce avem de facut? Joi Oct 01, 2009 3:52 am

janklo



in fata avalansei de masuri menite sa duca la grabirea instalarii noului guvern mondial, avem 2 alternative:
1. ne resemnam si acceptam, umili, cipuirea si toate care decurg din dictatura mondiala
2. luam atitudine, nu doar in scris, ci ne unim si incercam sa luptam cu sistemul satanic.
care vi se pare mai adecvata pt un crestin ortodox adevarat?
astept sugestii!

Nu te poţi lupta cu sistemul, importantă este mîntuirea, cine este slab şi nu crede că poate rezista atunci se poate retrage în sălbăticie în comunităţi de oameni asemenea lui să trăiească la nivel de subzistenţă dar şi fără obstacole în calea mîntuirii lui. Cine crede că poate să eschiveze sistemul, să mintă sau să inventeze fel de fel de motive ca să nu fie cipuit sau să nu se spurce de la obscenităţile şi necazurile din anii ce vin, atunci să rămînă în societate.


@danastefan
Biserica Ortodoxă a luat o poziţie în privinţa microcipurilor, şi anume ca să nu le acceptăm. Din păcate şi Biserica Oficială Română a luat o poziţie şi au zis că ei or să fie primii care acceptă microcipul. Acuma trebuie doar să alegi de cine asculţi.

27ce avem de facut? - Pagina 2 Empty Re: ce avem de facut? Joi Oct 01, 2009 2:09 pm

tutenes

tutenes

@ janklo
"Nu te poţi lupta cu sistemul, importantă este mîntuirea, cine este slab şi nu crede că poate rezista atunci se poate retrage în sălbăticie în comunităţi de oameni asemenea lui să trăiească la nivel de subzistenţă dar şi fără obstacole în calea mîntuirii lui. Cine crede că poate să eschiveze sistemul, să mintă sau să inventeze fel de fel de motive ca să nu fie cipuit sau să nu se spurce de la obscenităţile şi necazurile din anii ce vin, atunci să rămînă în societate."
Cu sistemul nu putem sa ne luptam;ceea ce putem sa facem e sa incercam sa-i facem si pe altii sa vada realitatile si adevarata fata a societatii,sa incercam sa-i facem sa deschida ochii si sa demascam sistemul .
Cat despre cipuire,in apocalipsa scrie clar ca cei care refuza pecetea satanei vor fi omorati .
Nu stiu daca retragerea in pustie e o solutie,astia te gasesc oriunde , mai ales acum cu tehnologiile actuale .
Si sa nu uitam porunca Domnului "indrazniti,Eu am biruit lumea"

Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum